تبلیغات
پروژه - ویژگیRemote Installaion service +دانلود فایل در قالب word
درخواست از شما.پروژه از ما
پروژه

ویژگی Remote Installaion service

RIS از سرویسهای اختیاری می باشد ، كه اولین بار همراه باویندوز NT ارائه شد ، طراحی آن به گونه ای است ، كه با استفاده از ویژگی های مزبور بتوان آرایش تشكیلاتی نگارش prfessional  ویندوز را به آسانی به سرویس گیرنده های مختلف اعمال كرد ، این سرویس در Active Directory  قرار گرفته است ، و برای عملكرد خود نه تنها به AD  ، بلكه به DNS  و  DHCP در ویندوز 2000 نیز دارد .

ویژگی Remote Installaion service

RIS از سرویسهای اختیاری می باشد ، كه اولین بار همراه باویندوز NT ارائه شد ، طراحی آن به گونه ای است ، كه با استفاده از ویژگی های مزبور بتوان آرایش تشكیلاتی نگارش prfessional  ویندوز را به آسانی به سرویس گیرنده های مختلف اعمال كرد ، این سرویس در Active Directory  قرار گرفته است ، و برای عملكرد خود نه تنها به AD  ، بلكه به DNS  و  DHCP در ویندوز 2000 نیز دارد .

با استفاده از RIS  ، می توانید بدون اینكه كامپیوتر های مورد نظر را مشاهده كنید ، تعیین كنید كدام یك ازآنها با پارامترهای خاص و تعیین شده پیكربندی شوند . پارامترهای مزبور در Active Directory  ذخیره شدند . وقتی كاربر به سیستم وارد می شود ، روند نصب به كامپیوتر اعمال خواهد شد . با استفاده از گزینة Automatic setup  ، می توان كاری كرد كه روند نصب كاملاً به صورت خودكار انجام شود . طبق تعریف كاربر فقط گزینه های تنظیم خودكار را در اختیار خواهد داشت ، اما در Active Directory  می توانید سیاست ارائه شماره های عضویت را طوری در حوزة مورد نظر تعیین كنید ، كه گزینه های بیشتری هنگام نصب ارائه شود .

RIS  از طریق راه اندازی سیستم با استفاده از دیسكی كار  میكند ، كه حاوی تصویر داده های موجود در دیسك سخت نمونه می باشد ( یعنی شبیه همان تصویرهایی كه توسط sysprep  مورد استفاده قرار می گیرد ) . این كار از طریق شبكه صورت می گیرد . از آنجا كه برای این كار از تصویر داده های موجود در دیسك سخت نمونه استفاده می شود ،‌ باید سرویس گیرنده هایی كه از یك تصویر مشترك استفاده میكنند ، دارای پیكربندی سخت افزاری یكسانی باشند . سرویس گیرنده ها همچنین باید آداپتور شبكه ای داشته باشد . به جای آن سرویس گیرنده ها می توانند نوعی دسك فلاپی را مورد استفاده قرار دهند ، كه ارتباط سرویس دهندة RIS  با تصویر سیستم عامل را بر قرار كند .

وقتی سیستم به این صورت راه اندازی شود ، ابتدا سرویسهای DHCP  را از سرویس دهندة  DHCP  سپس خدمات مزبور را از سیستم عامل در خواست می كند . این كار از طریق تكنولوژی راه اندازی از راه دور PXE  صورت می گیرد . PXE  از مشحصه های اینتل برای سیستم عامل می باشد ، كه برای راه اندازی كامپیوتر از راه دور مورد استفاده قرار می گیرد ، و بخشی از این كارمان Wired for Management  آنها می باشد .

برای اطلاع از سازگار بودن اینكه آیا آداپتور شبكه ای كه در اختیار دارید ، با RIS ، پیغامهایی كه هنگام راه اندازی سیستم ظاهر می شود ، را مورد بررسی قرار دهید . هنگامی كه كامپیوتر را روشن می كنید ،‌ باید پیغام  PXE boot ROM  ظاهر شود، و شمارش نگارش PXE ROM   را نشان دهد . نگارش 99c  . و بالاتر PXE ROM  مورد پشتیبانی  RIS می باشند . اگر نگارش پایین تری را در اختیار دارید ،‌ در رابطه با بررسی امكان دستیابی به نگارش بالاتر ، با شركت وتولید كنندة سخت افزار خود مشورت كنید .

در حال حاضر RIS نصب ویندوز 2000 سرور را پشتیبانی نمی كند . پشتیبانی كامپیوتر های قابل حمل نیز با مشكلات زیادی مواجه است . نمی توانید RIS را با كارتهای آداپتور شبكة pcmcia  یا كارت های شبكة مبتنی بر PC CART  مورد استفاده قرار دهید . با این خال بعضی از ایستگاههای استقرار  ( Docking Staion ) مخصوص كامپیوتر های قابل حمل وجود دارند كه راه اندازی مبتنی بر PXE  را از طریق كارت های شبكة تعبیه شده پشتیبانی می كنند . چنین سیستمی به PXE boot ROM  نگارش 99c  یا بالاتر نیاز دارد . در رابطه با پشتیبانی PXE  و RIS  باید با شركت سازنده كامپیوتر قابل حمل خود تماس بگیرید .

میكروسافت سخت افزار خاصی را برای كار با سرویس دهنده های RIS  معرفی نكرده است . اما سرویس دهنده های RIS  باید با ویندوز 2000 سٍرور  اختصاص یافته باشند ، كه قیمت آن هم ناچیز نیست . علاوه بر این پوشه Distribution  مربوط به RIS ساید نسبت به سیستم ویندوز 2000 در حجم مجزایی قرار گرفته باشد . میكروسافت حتی توصیه می كند ، كه آن را در درایو دیسك سخت مجزایی ، از نوع اسكازی قرار دهید . روشن است كه RIS  به سرعت عملكرد بالایی نیاز دارد .

از آلانجا كه قسمت اصلی بار عملیاتی نصب به صورت بالقوه در شبكه قرار گرفته است ، شاید بهتر باشد چندین سروسی دهندة RIS  در قسمتهای مختلف شبكه توزیع شوند ، تا موجب كند شدن روند اتصال ، و یا افزایش بار تر افیك در مسیر های حیاتی شبكه نشود خوشبختانه RIS  و Active Directory  ویژگیهای مدیریتی خاصی را ارائه كرده اند . كه با استفاده از آنها می توانید تعیین كنید كدام كامپیوتر در حال دریافت تصویر اطلاعات مربوط به قابلیت راه اندازی سیستم می باشد ، و نیز می توانید سرویس دهندة RIS  آن را نیز مشخص كنید .

در بعضی از محیطهای ساده می توان DHCP  و RIS  را در یك سرویس دهندة فیزیكی مشترك اجرا كرد . این تركیب از كارایی خوبی برخودار ، زیرا سرویس دهندة DHCP  به درخواستهای سرویس گیرنده ها پاسخ می دهد ، در حالی كه سرویس دهندة RIS  كه در همان كامپیوتر قرار دارد ، در اصل به خواسته های RXE  پاسخ می دهد . اما در محیطهای پیچیده متداول این روش عملی نیست . سرویس دهنده های DHCP  برای بارهای عملیاتی سنگین طراحی نشده اند ، و احتمال زیادی دارد ، كه توان عملیاتی سیستمی كه با تعداد زیادی از سرویس گیرنده ها كار می كند . را كاهش دهد . محل سرویس دهنده های RIS  باید با دقت انتخاب ، و معین شوند ، به طوری كه بار عملیاتی شبكه را افزایش ندهند . اگر با عملیاتی سرویس دهندة RIS   بیش از حد زیاد باشد ، ممكن است موجب بروز خطای مهلت زمانی ( Timeout  Error ) در كامپیوتر سرویس گیرنده شود . اگر سرویس دهنده های خوبی برای نصب رم افزار ها  در اختیار دارید ، می توانید آنها را به عنوان محلهای مناسبی برای نصب RIS  در نظر بگیرید . علاوه براین باید طرح خوبی برای تعیین محلهای RIS  تعیین كنید ، كه براساس مورد استفاده آنها باشد. 

اجازة عملكرد تمام سرویس دهنده های RIS  توسط Active Directory  صادر شود . این كار برای جلوگیری از ارائة سرویس توسط سرویس دهنده های غیر مجاز می باشد . برای مجاز شمردن سرویس دهنده های RIS  و  DHCP  باید  Snap_ in  مربوط به windows 2000 Server DHCP  را مورد استفاده قرار دهید . اگر می خواهید Snap _ in  مربوط به DHCP  را برای كنترل RIS  مورد استفاده قرار دهید ، ناچار نیستید برای این كار سرویس دهندة DHCP  را نصب كنید .

توجه : روند راه اندازی كامپیوتر توسط RIS  بسیار نا امن است . و به میزان زیادی مستعد نفوذ افراد غیر مجاز ، و یا لو رفتن اطلاعات می باشد . برای اطمینان از ایمنی روند نصب باید سایر مكانیزمهای امنیتی را مورد استفاده قرار دهید .

54.doc


نوع مطلب : کامپیوتر، 
برچسب ها : Active Directory،
لینک های مرتبط :

پنجشنبه 16 شهریور 1396 08:28 ق.ظ
Hi! Quick question that's totally off topic. Do you know how to make your site mobile friendly?
My weblog looks weird when viewing from my iphone. I'm trying to find a theme or
plugin that might be able to fix this issue.
If you have any recommendations, please share. With thanks!
یکشنبه 15 مرداد 1396 10:23 ب.ظ
I could not resist commenting. Perfectly written!
شنبه 14 مرداد 1396 09:23 ب.ظ
I must thank you for the efforts you have put in writing this site.
I am hoping to check out the same high-grade blog posts by you later on as well.

In fact, your creative writing abilities has motivated me to
get my own site now ;)
دوشنبه 18 اردیبهشت 1396 01:16 ق.ظ
Glad to be one of the visitors on this awful website :D.
جمعه 25 فروردین 1396 01:52 ب.ظ
I know this web page gives quality depending articles or reviews and extra stuff,
is there any other website which presents such
things in quality?
یکشنبه 13 فروردین 1396 02:09 ق.ظ
magnificent submit, very informative. I ponder why the opposite specialists of this sector do not understand
this. You must proceed your writing. I'm sure, you've a great readers' base already!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


این وبلاگ برای راحتی شما عزیزان در زمینه انواع پروژه ها ساخته شد.

مدیر وبلاگ : مصطفی رضایی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :