تبلیغات
پروژه - ویژگیRemote Installaion service +دانلود فایل در قالب word
درخواست از شما.پروژه از ما
پروژه

ویژگی Remote Installaion service

RIS از سرویسهای اختیاری می باشد ، كه اولین بار همراه باویندوز NT ارائه شد ، طراحی آن به گونه ای است ، كه با استفاده از ویژگی های مزبور بتوان آرایش تشكیلاتی نگارش prfessional  ویندوز را به آسانی به سرویس گیرنده های مختلف اعمال كرد ، این سرویس در Active Directory  قرار گرفته است ، و برای عملكرد خود نه تنها به AD  ، بلكه به DNS  و  DHCP در ویندوز 2000 نیز دارد .

ویژگی Remote Installaion service

RIS از سرویسهای اختیاری می باشد ، كه اولین بار همراه باویندوز NT ارائه شد ، طراحی آن به گونه ای است ، كه با استفاده از ویژگی های مزبور بتوان آرایش تشكیلاتی نگارش prfessional  ویندوز را به آسانی به سرویس گیرنده های مختلف اعمال كرد ، این سرویس در Active Directory  قرار گرفته است ، و برای عملكرد خود نه تنها به AD  ، بلكه به DNS  و  DHCP در ویندوز 2000 نیز دارد .

با استفاده از RIS  ، می توانید بدون اینكه كامپیوتر های مورد نظر را مشاهده كنید ، تعیین كنید كدام یك ازآنها با پارامترهای خاص و تعیین شده پیكربندی شوند . پارامترهای مزبور در Active Directory  ذخیره شدند . وقتی كاربر به سیستم وارد می شود ، روند نصب به كامپیوتر اعمال خواهد شد . با استفاده از گزینة Automatic setup  ، می توان كاری كرد كه روند نصب كاملاً به صورت خودكار انجام شود . طبق تعریف كاربر فقط گزینه های تنظیم خودكار را در اختیار خواهد داشت ، اما در Active Directory  می توانید سیاست ارائه شماره های عضویت را طوری در حوزة مورد نظر تعیین كنید ، كه گزینه های بیشتری هنگام نصب ارائه شود .

RIS  از طریق راه اندازی سیستم با استفاده از دیسكی كار  میكند ، كه حاوی تصویر داده های موجود در دیسك سخت نمونه می باشد ( یعنی شبیه همان تصویرهایی كه توسط sysprep  مورد استفاده قرار می گیرد ) . این كار از طریق شبكه صورت می گیرد . از آنجا كه برای این كار از تصویر داده های موجود در دیسك سخت نمونه استفاده می شود ،‌ باید سرویس گیرنده هایی كه از یك تصویر مشترك استفاده میكنند ، دارای پیكربندی سخت افزاری یكسانی باشند . سرویس گیرنده ها همچنین باید آداپتور شبكه ای داشته باشد . به جای آن سرویس گیرنده ها می توانند نوعی دسك فلاپی را مورد استفاده قرار دهند ، كه ارتباط سرویس دهندة RIS  با تصویر سیستم عامل را بر قرار كند .

وقتی سیستم به این صورت راه اندازی شود ، ابتدا سرویسهای DHCP  را از سرویس دهندة  DHCP  سپس خدمات مزبور را از سیستم عامل در خواست می كند . این كار از طریق تكنولوژی راه اندازی از راه دور PXE  صورت می گیرد . PXE  از مشحصه های اینتل برای سیستم عامل می باشد ، كه برای راه اندازی كامپیوتر از راه دور مورد استفاده قرار می گیرد ، و بخشی از این كارمان Wired for Management  آنها می باشد .

برای اطلاع از سازگار بودن اینكه آیا آداپتور شبكه ای كه در اختیار دارید ، با RIS ، پیغامهایی كه هنگام راه اندازی سیستم ظاهر می شود ، را مورد بررسی قرار دهید . هنگامی كه كامپیوتر را روشن می كنید ،‌ باید پیغام  PXE boot ROM  ظاهر شود، و شمارش نگارش PXE ROM   را نشان دهد . نگارش 99c  . و بالاتر PXE ROM  مورد پشتیبانی  RIS می باشند . اگر نگارش پایین تری را در اختیار دارید ،‌ در رابطه با بررسی امكان دستیابی به نگارش بالاتر ، با شركت وتولید كنندة سخت افزار خود مشورت كنید .

در حال حاضر RIS نصب ویندوز 2000 سرور را پشتیبانی نمی كند . پشتیبانی كامپیوتر های قابل حمل نیز با مشكلات زیادی مواجه است . نمی توانید RIS را با كارتهای آداپتور شبكة pcmcia  یا كارت های شبكة مبتنی بر PC CART  مورد استفاده قرار دهید . با این خال بعضی از ایستگاههای استقرار  ( Docking Staion ) مخصوص كامپیوتر های قابل حمل وجود دارند كه راه اندازی مبتنی بر PXE  را از طریق كارت های شبكة تعبیه شده پشتیبانی می كنند . چنین سیستمی به PXE boot ROM  نگارش 99c  یا بالاتر نیاز دارد . در رابطه با پشتیبانی PXE  و RIS  باید با شركت سازنده كامپیوتر قابل حمل خود تماس بگیرید .

میكروسافت سخت افزار خاصی را برای كار با سرویس دهنده های RIS  معرفی نكرده است . اما سرویس دهنده های RIS  باید با ویندوز 2000 سٍرور  اختصاص یافته باشند ، كه قیمت آن هم ناچیز نیست . علاوه بر این پوشه Distribution  مربوط به RIS ساید نسبت به سیستم ویندوز 2000 در حجم مجزایی قرار گرفته باشد . میكروسافت حتی توصیه می كند ، كه آن را در درایو دیسك سخت مجزایی ، از نوع اسكازی قرار دهید . روشن است كه RIS  به سرعت عملكرد بالایی نیاز دارد .

از آلانجا كه قسمت اصلی بار عملیاتی نصب به صورت بالقوه در شبكه قرار گرفته است ، شاید بهتر باشد چندین سروسی دهندة RIS  در قسمتهای مختلف شبكه توزیع شوند ، تا موجب كند شدن روند اتصال ، و یا افزایش بار تر افیك در مسیر های حیاتی شبكه نشود خوشبختانه RIS  و Active Directory  ویژگیهای مدیریتی خاصی را ارائه كرده اند . كه با استفاده از آنها می توانید تعیین كنید كدام كامپیوتر در حال دریافت تصویر اطلاعات مربوط به قابلیت راه اندازی سیستم می باشد ، و نیز می توانید سرویس دهندة RIS  آن را نیز مشخص كنید .

در بعضی از محیطهای ساده می توان DHCP  و RIS  را در یك سرویس دهندة فیزیكی مشترك اجرا كرد . این تركیب از كارایی خوبی برخودار ، زیرا سرویس دهندة DHCP  به درخواستهای سرویس گیرنده ها پاسخ می دهد ، در حالی كه سرویس دهندة RIS  كه در همان كامپیوتر قرار دارد ، در اصل به خواسته های RXE  پاسخ می دهد . اما در محیطهای پیچیده متداول این روش عملی نیست . سرویس دهنده های DHCP  برای بارهای عملیاتی سنگین طراحی نشده اند ، و احتمال زیادی دارد ، كه توان عملیاتی سیستمی كه با تعداد زیادی از سرویس گیرنده ها كار می كند . را كاهش دهد . محل سرویس دهنده های RIS  باید با دقت انتخاب ، و معین شوند ، به طوری كه بار عملیاتی شبكه را افزایش ندهند . اگر با عملیاتی سرویس دهندة RIS   بیش از حد زیاد باشد ، ممكن است موجب بروز خطای مهلت زمانی ( Timeout  Error ) در كامپیوتر سرویس گیرنده شود . اگر سرویس دهنده های خوبی برای نصب رم افزار ها  در اختیار دارید ، می توانید آنها را به عنوان محلهای مناسبی برای نصب RIS  در نظر بگیرید . علاوه براین باید طرح خوبی برای تعیین محلهای RIS  تعیین كنید ، كه براساس مورد استفاده آنها باشد. 

اجازة عملكرد تمام سرویس دهنده های RIS  توسط Active Directory  صادر شود . این كار برای جلوگیری از ارائة سرویس توسط سرویس دهنده های غیر مجاز می باشد . برای مجاز شمردن سرویس دهنده های RIS  و  DHCP  باید  Snap_ in  مربوط به windows 2000 Server DHCP  را مورد استفاده قرار دهید . اگر می خواهید Snap _ in  مربوط به DHCP  را برای كنترل RIS  مورد استفاده قرار دهید ، ناچار نیستید برای این كار سرویس دهندة DHCP  را نصب كنید .

توجه : روند راه اندازی كامپیوتر توسط RIS  بسیار نا امن است . و به میزان زیادی مستعد نفوذ افراد غیر مجاز ، و یا لو رفتن اطلاعات می باشد . برای اطمینان از ایمنی روند نصب باید سایر مكانیزمهای امنیتی را مورد استفاده قرار دهید .

54.doc


نوع مطلب : کامپیوتر، 
برچسب ها : Active Directory،
لینک های مرتبط :

جمعه 3 خرداد 1398 04:01 ب.ظ
erectile doctors http://viagralim.us erectile doctors !
Your method of describing the whole thing in this article is truly pleasant, all can without difficulty understand it, Thanks a lot.
پنجشنبه 3 خرداد 1397 05:27 ب.ظ
Inspiring story there. What happened after? Good luck!
چهارشنبه 16 اسفند 1396 05:07 ق.ظ
I do not know if it's just me or if everyone else experiencing issues with your website.
It appears like some of the written text on your posts are running off the screen. Can somebody else please comment and
let me know if this is happening to them as well?
This could be a problem with my internet browser because I've had this happen before.

Appreciate it
پنجشنبه 10 اسفند 1396 07:23 ب.ظ
من مطمئن هستم که این پاراگراف تمام بازدید کنندگان اینترنت را لمس کرده است، مقاله واقعا واقعا خوب آن است
در ایجاد وبلاگ جدید.
جمعه 4 اسفند 1396 06:27 ب.ظ
سلام، من احساس می کنم که من دیدم شما از سایت من بازدید کردید، بنابراین من برای بازگشت به میل خود آمده ام. من در تلاش برای پیدا کردن چیزهایی برای بهبود سایت من است. من فکر می کنم خوب آن را به استفاده از چند
ایده های تو!!
پنجشنبه 16 شهریور 1396 09:28 ق.ظ
Hi! Quick question that's totally off topic. Do you know how to make your site mobile friendly?
My weblog looks weird when viewing from my iphone. I'm trying to find a theme or
plugin that might be able to fix this issue.
If you have any recommendations, please share. With thanks!
یکشنبه 15 مرداد 1396 11:23 ب.ظ
I could not resist commenting. Perfectly written!
شنبه 14 مرداد 1396 10:23 ب.ظ
I must thank you for the efforts you have put in writing this site.
I am hoping to check out the same high-grade blog posts by you later on as well.

In fact, your creative writing abilities has motivated me to
get my own site now ;)
دوشنبه 18 اردیبهشت 1396 02:16 ق.ظ
Glad to be one of the visitors on this awful website :D.
جمعه 25 فروردین 1396 02:52 ب.ظ
I know this web page gives quality depending articles or reviews and extra stuff,
is there any other website which presents such
things in quality?
یکشنبه 13 فروردین 1396 03:09 ق.ظ
magnificent submit, very informative. I ponder why the opposite specialists of this sector do not understand
this. You must proceed your writing. I'm sure, you've a great readers' base already!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


این وبلاگ برای راحتی شما عزیزان در زمینه انواع پروژه ها ساخته شد.

مدیر وبلاگ : مصطفی رضایی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :